A kutya és a macska bőrgyógyászata

Utolsó módosítás: 2016.04.06 08:32
KurzusA kutya és a macska bőrgyógyászata
NyelvMagyar
Jellegfakultatív B
Értékelésvizsga (kollokvium)
Év/félév5/2
Kredit2
Előadás20 óra/félév
Gyakorlat0 óra/félév
Szakállatorvos (magyar)
TanszékBelgyógyászati Tanszék és Klinika

(D)I.2.2. Fakultatív tantárgyak:

(D)I.2.2. Fakultatív tantárgy:

A tantárgy oktatásának helye, óraszáma, az ismeretek ellenőrzésének formája:

Félév

Témakör

Óraszám

(előadás/gyakorlat)

Az értékelés módja

(gyakorlati jegy, vizsga, szigorlat)

Kredit

10.

A kutya és a macska bőrgyógyászata

vizsga

2

A tantárgy oktatásának rövid, címszavas tematikája (tantárgyanként maximum 10 sor)

A bőrgyógyászati kórelőzmény, fizikális vizsgálat és klinikai-, laboratóriumi kiegészítő vizsgálatok. Bőrgyógyászati citológia és szövettan. Gennyes bőrgyulladások. Gombás bőrbetegségek. Parazitás bőrbetegségek. Allergodermatitisek differenciál-diagnosztikája. Macskák miliáris dermatitisének differenciál-diagnosztikája és az eosinophil granuloma komplex. Endocrinodermatopathiák. Ritka bőrbetegségek. Fiatalkori bőrbetegségek. Bőrdaganatok. Autoimmun bőrbetegségek. A bőrgyógyászati terápia alapelvei.

A tananyag elsajátításához ajánlott irodalom:

Veterinary Dermatology

Scott, Miller Griffin: Muller & Kirk’s Small Animal Dermatology (6th edition, 2001, Saunders)

Gross, Ihrke, Walder, Affolter: Skin diseases of the dog and cat (2nd edition, 2005, Blackwell)

Feldman and Nelson: Canine and Feline Endocrinology and Reproduction (3 rd edition, 2004, Saunders)

Noli, Scarampella: Praktische Dermatologie bei Hund und Katze (2004, Schlütersche Verlagsge.)

Harvey and McKeever: A Colour Handbook of Skin Diseases of the Dog and Cat (2nd edition, 2003, Manson)

Grant: Skin diseases in the Dog and Cat (2nd 1991, Blackwell)

Carlotti: Clinical Handbook on Canine Dermatology (Virbac, 2004)

Gauguére and Prélaud: A Practical Guide to Feline Dermatology (Merial, 1999)