Viselkedészavarok és kezelésük 1. Kutya és macska

Gyakorlat0 óra/félév
Szakállatorvos (magyar)
TanszékTörvényszéki Állatorvostani, Jogi és Gazdaságtudományi Tanszék

A tantárgy 2 félévre tervezve (I,II.) megismerteti a hallgatókat a kutya és a macska normál viselkedésével és a leggyakoribb viselkedési problémákkal. Az etológiai alapoktól kiindulva, a társként tartott állatok „elfogadott” viselkedésén keresztül jut el a már viselkedési zavarnak tekinthető problémák ismertetéséhez. A tantárgy első féléve kifejezetten a normál viselkedéssel, a viselkedési problémák diagnosztikájával és a lehetséges kezelési módok ismertetésével foglalkozik. Hangsúlyt kap a viselkedési zavarok kialakulásának megelőzését célzó ismeretek átadása.

Helyszín: Zlamál előadó

Tantárgy időtartama: A fakultáció 20 órája összevont blokkokban kerül leadásra, illetve a 6. alkalommal kerül sor a vizsgára, az előadások kedden, 16.30-tól lesznek megtartva