Kedves Volt Hallgatónk!
Alább olvashatja az Állatorvostudományi Egyetem aktuális híreit:
Modellváltással erősít az ÁTE
Örömünkre szolgál, hogy az Országgyűlés döntése alapján a modellt váltó egyetemek közé került az Állatorvostudományi Egyetem. A fenntartóváltás sokkal rugalmasabb gazdálkodást, a külvilág változásaira való gyorsabb reagálást tesz lehetővé. A modellváltás egyedülálló fejlődést generálhat, hiszen a kutatóintézetekkel, az állatgyógyszer- és vakcina-gyártókkal való együttműködés mellett, az alapkutatásokban és az élelmiszerbiztonság területén kifejtett tevékenység, és az idegen nyelvű képzés kiemelkedően magas aránya ehhez kiváló hátteret ad.
Gyermekrajz és elbeszélésíró pályázat Fekete István író emlékére
120 éve született legendás írónk, Fekete István, akinek olyan műveket köszönhetünk, mint a Tüskevár vagy a Téli berek, melyek pályázatunk főszereplői is egyben. A 6-14 éves korosztály a témához kapcsolódó rajzokkal, a 10-21 éves korcsoport pedig szöveges elbeszélésekkel is nevezhet versenyünkre, 2020. szeptember 20-ig. A szakmai zsűri által kiválasztott nyertesek különleges ajándékaikat a „Hazai vadegészségügy és vadgazdálkodás aktuális kérdései 2020” konferencián vehetik majd át.
Ősszel induló továbbképzések, szakmai napok
Az Állatorvostudományi Egyetemen idén tavasszal a COVID-19 vírus okozta járványügyi vészhelyzet miatt a legtöbb esetben távoktatásos formában folytattuk a szakállatorvosi és szakirányú továbbképzéseinket (pl. Állatorvos-menedzser szakállatorvosi, Kérődző-egészségügyi szakállatorvosi, Alkalmazott biostatisztikus szakirányú továbbképzés) és távvizsgáztatással a hallgatók sikeresen le is tudták zárni a megkezdett szemesztereiket. Lovastanár (hippológus) és szervező szakirányú továbbképzésből a harmadik, gyakorlati félévet most nyáron tudták pótolni hallgatók. Márciustól a személyes jelenlétet igénylő, gyakorlatias szakmai napjainkat sajnos már nem tudtuk megtartani, de ősszel várjuk a különböző témák iránt érdeklődő kollégákat a következő szakmai napjainkon:
- 2020. szeptember 26. – Mindennapi szemészet a vegyespraxisban
- 2020. október 17. – Flexibilis taping kutyákon
- 2020. november 10. – Együttműködés és kapcsolatépítés – interaktív workshop saját működésünkről a kutyák szemszögéből
- 2020. november 25-27. – Bővített fokozatú sugárvédelmi tanfolyam
Az örvendetesen nagy szakmai érdeklődésnek köszönhetően 2020 őszén három szakirányú továbbképzésünk indul el rekordszámú résztvevővel: (1) Kisállatgyógyász klinikus szakállatorvos (~60 fő); (2) Egzotikus állatok gyógyászata szakállatorvos (~60 fő) és Experimentális toxikológus szakirányú továbbképzés (~35 fő). Tavasszal tervezzük újraindítani a sertésegészségügyi szakállatorvosi képzésünket és az alkalmazott biostatisztikus szakirányú továbbképzésünket, mindenki érdeklődőt bátorítunk a mihamarabbi jelentkezésre. Az állatorvosoknak szóló képzések mellett szeptemberben ismét elindul a kisállatgyógyász asszisztensi képzésünk, sőt már a következő 2021. tavaszi képzés is biztosan elindul.
A járványügyi vészhelyzet felgyorsította az irányú törekvésünket, hogy a nem gyakorlati jellegű előadásokat, képzéseket távoktatás (webinar) formájában biztosítsuk az új ismereteket szerezni kívánó hallgatók számára. 2021 tavaszára már várhatóan ilyen továbbképzés, szakmai nap is fog szerepelni a képzési palettánkon, ill. több szakállatorvosi, szakirányú képzésünknél az előadások egy része ebben a formában kerül majd várhatóan megtartásra.
Szakmai napjainkon és szakállatorvosi képzéseinken minden érdeklődő kollégát szeretettel várunk!
Innováció, kutatás és oktatás egy helyen
Az egyetemek a tanulás és a tanítás központjai, ez nem is kétséges, de vajon milyen további szerepekkel rendelkezhet egy oktatási intézmény modern társadalmunkban? Mennyire illik a profilba az innováció, a kutatás vagy éppen a technológiai újítás, fejlesztés? Az Állatorvostudományi Egyetemen arra törekszünk, hogy ezek a területek mind megjelenhessenek. Ezt a célt szolgálja a tavasszal létrehozott Digitális Élelmiszerlánc Oktatási, Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Intézet, mely az élelmiszerlánc-biztonsági adatokkal kapcsolatos elemzéseket és kutatásokat integrálja az élelmiszerlánc mentén, valamint új szintre emeli a hálózatos együttműködést.
Kromatográfiás laboratóriummal bővült az Egyetem
Május végén került átadásra az Állatorvostudományi Egyetem új Kromatográfiás laboratóriuma, mely a későbbiekben kialakításra kerülő Központi Laboratórium első osztálya is egyben. A Tématerületi Kiválóság Program keretein belül megvalósuló fejlesztés az új laborrész kialakítása mellett, a modern kor követelményeinek maximálisan megfelelő UHPLC-MS/MS tömegspektrométer beszerzését is lehetővé tette.
Alumni interjú: a változás ereje
Dr. Mark Hedberg magyar felmenőkkel rendelkezik, Szaúd-Arábiában nőtt fel, de szívének egy darabja örökre Budapesten maradt. Gyógyított krokodilt és csavarozott teve állkapcsot mielőtt felhagyott volna a klinikai praxissal. Olvassa el beszélgetésünket, amiben elmeséli hogyan kötött ki a biotechnológiánál és miért nem kell félni a változástól.
Hőseinkre emlékeztünk
A Magyar Hősök Emlékünnepén azokra a magyar katonákra és civilekre emlékezünk, akik az elmúlt 1000 év harcaiban Magyarország védelmére keltek és hősi halált haltak. Május végén a Magyar Országos Állatorvos Egyesülettel és a Magyar Állatorvosi Kamarával karöltve Egyetemünk ünnepi megemlékezést és koszorúzást tartott a Gyógyszertani Tanszék, a Kémiai Tanszék, valamint Könyvtár falán elhelyezett emlékművek előtt.
Nézze meg az ünnepségről készült felvételt
Két új alkotással bővült az Egyetem szoborparkja
Június végén, az Állatorvostudományi Egyetem parkjában, ünnepélyes keretek között leleplezték Dr. Bartha Adorján és Dr. Szent-Iványi Tamás professzorok közadakozásból elkészített mellszobrait, amiket az állatorvoslás területén kifejtett kiemelkedő munkásságuk tiszteletére alkotott Kontur András szobrászművész. Dr. Sótonyi Péter rektor ünnepi beszédében hangsúlyozta, hogy a legtisztább örömök egyike a tiszteletadás, a hódolat kifejezése nagyjaink iránt.
Megérkezett az Univet újság következő száma
Az egyetemet érintő legfrissebb híreinket és interjúinkat online is olvashatja. Portré rovatunkban Bella Dezsővel, az Egyetem informatikai és biztonsági igazgatójával a hirtelen jött változásokat követő távoktatási formára való átállás kihívásairól, megoldásairól és eredményeiről beszélgettünk.
Victoria Van Eijk, másodéves nemzetközi hallgatónk, elmeséli, hogy mit tesz egy egyetemista, ha kitör egy világjárvány és egyik napról a másikra bezárja kapuit a kampusz, hogyan élte meg a távoktatásra való átállást és milyen az élet külföldiként, aki mégis magyar.
Csatlakozzon Ön is az ÁTE Alumni Online Közösségéhez!
Értesüljön elsőként híreinkről, eseményeinkről, vegyen igénybe kedvezményes szolgáltatásokat, amelyek csak a regisztrált ÁTE Alumni Online Közösség tagjai számára elérhetőek. Kérjük, kattintson ide a regisztrációhoz!
Olvassa el Alumni tagjainkkal készült interjúinkat, jelentkezzen Ön is interjúalanynak és ossza meg velünk munkásságát! Csatlakozzon LinkedIn Alumni közösségünkhöz és vegye fel a kapcsolatot rég nem látott egyetemi társaival.
Az Állatorvostudományi Egyetem a közösségi média felületein is jelen van, ahol naprakész információkról tájékoztatjuk a követőinket, színes és izgalmas bejegyzésekkel közvetítjük az Egyetem fontosabb eseményeit.
Egyetemünket érintő legfrissebb hírekért, információkért keresse fel honlapunkat.
További csatornáink:
Üdvözlettel,
Alumni Iroda
Állatorvostudományi Egyetem