Oktatás Kurzusok Viselkedészavarok és kezelésük 2. Kutya-macska

Szemeszter a tantervben
Kredit
Előadás óraszám / félév
Kik vehetik fel a tárgyat?
  • Állatorvos magyar

Tantárgy felelőse: Dr. Sátori Ágnes, külső munkatárs

Tantárgy helye a képzésben: Az állatorvos-doktor szakon 7. szemesztertől vehető fel

Elő-követelmény: Viselkedés zavarok 1. tantárgy

Tantárgy időtartama: A fakultáció 20 órája összevont blokkokban kerül leadásra, illetve a 6. alkalommal kerül sor a vizsgára, az előadások a Törvényszéki Tanszék Tanácstermében, (L épület III. emelet), pénteken, 12h-tól lesznek megtartva

Követelmények: A fakultáció összes előadásán a részvétel kötelező, hiányzás csak igazolt esetben fogadható el. A vizsga anyagát az órákon elhangzottak adják, a vizsga írásbeli vizsga, tesztsor, plusz egy kifejtendő kérdés méri fel a hallgatók tudását. A vizsgára bocsátás feltétele egy önálló cikk-feldolgozás, az órán elhangzó feltételek szerint.

Tantárgy rövid leírása: A tantárgy 2 félévre tervezve (I,II.) megismerteti a hallgatókat a kutya és a macska normál viselkedésével és a leggyakoribb viselkedési problémákkal. Az etológiai alapoktól kiindulva, a társként tartott állatok „elfogadott” viselkedésén keresztül jut el a már viselkedési zavarnak tekinthető problémák ismertetéséhez. A tantárgy második féléve kifejezetten a problémás viselkedéssel, a viselkedési problémák diagnosztikájával és a lehetséges kezelési módok ismertetésével foglalkozik. Külön kerülnek ismertetésre a leggyakoribb kutya- és macska viselkedési problémák, az egyes problémák kezelési lehetőségei.

Tantárgyi követelmények:

• félév során egy önálló cikk-feldolgozás elkészítése (megbeszélése a tematika szerint)
  • félév végén írásbeli vizsga

Előadások tematikája

Tematika:

09.20. 1,2,3,4. óra Kutya viselkedési problémák 1. félelmek, szorongások

Szeparációs szorongás

09.27. 5,6,7,8. óra Kutya viselkedési problémák 2. félelmek, fóbiák

Vihar- és hangfóbia

10.04. 9,10,11,12. óra Kutya viselkedési problémák 3. agresszió problémák, OCD-k
10.11. 13,14,15.16. óra Macska viselkedési problémák, eliminációs zavarok
kihelyezett előadás – Vadaspark 17,18, 19, 20.. óra Életkorokhoz köthető problémák, nevelésből, gazda-kedvence közti kapcsolat problémáiból adódó zavarok, kezelés lehetőségei