Negyedik alkalommal kezdődött el az Egzotikusállatok gyógyászata szakállatorvos szakirányú továbbképzés az Állatorvos-tudományi Egyetemen augusztus 31-én, a Tolnay Sándor előadóteremben.
Ez a képzés – amely kedvtelésből tartott egzotikus állatok, különféle kisemlősök, díszmadarak és egzotikus madarak, hüllők, kétéltűek megbetegedésével, tartásával foglalkozik – nagyon népszerű az állatorvosok körében.
A három szemeszteres kurzus 60 hallgatója elméleti és gyakorlati képzésen vesz részt. Többen a kutya-macska praxisukat szeretnék színesíteni egzotikus állatokkal, s vannak olyan hallgatók, akik kifejezetten specializációra törekednek. Határon túlról, Erdélyből és Felvidékről is jelentkeztek magyar állatorvosok a továbbképzésre.
Az elsajátított tudásanyag birtokában az egzotikusállatgyógyász szakállatorvosok képessé válnak a különböző betegségek diagnosztizálására, prevenciós terv kidolgozására vagy éppen ezeknek a betegségeknek a hatékony gyógykezelésre, szükség esetén mentesítésre.
Az első napon dr. Gál János bevezetője után dr. Ózsvári László oktatási rektorhelyettes, a Továbbképzési Osztály továbbá a Törvényszéki Állatorvostani és Gazdaságtudományi Tanszék vezetője köszöntötte az újra iskolapadba ült állatorvos doktorokat.