2024. október 16-án az Állatorvostudományi Egyetem emléktáblát avatott dr. Holló Ferenc, kiemelkedő magyar állatorvos tiszteletére. Az eseményen Dr. Jerzsele Ákos tudományos és innovációs rektorhelyettes, a Gyógyszertani és Méregtani Tanszék vezetője és Dr. Balka Gyula a Magyar Állatorvosok Lapja főszerkesztője valamint Holló Dorottya alkalmazott nyelvész, az ELTE docense, és Holló Ferenc unokahúga méltatta a nagymúltú lap egykori vezetőjét.
Dr. Holló Ferenc 1923-ban született Jászberényben, 1946-ban szerezte meg állatorvosi diplomáját. A parazitológia és a szaknyelv úttörőjeként sokat tett a magyar állatorvoslásért. 1949-ben patológiai-parazitológiai témakörben doktorált. 1952-től az Országos Állategészségügyi Intézet parazitológusa volt, 1961-től 1980-ig pedig az Állatorvostudományi Egyetem Parazitológiai Tanszékén a helmintológiai laboratórium kutatója. 1980-tól két éven át a FAO/UNDP parazitológus szakértőjeként tevékenykedett Algériában. Az Állatorvosi Értelmező Szótár szerkesztőjeként és a nemzetközi szakmai közösségek aktív tagjaként elismerték széleskörű műveltségét és nyelvtudását. Szakmai karrierje során több területen is maradandó nyomot hagyott.
Több évtizeden át a Magyar Állatorvosok Lapja főszerkesztőjeként dolgozott, megreformálta a szakfolyóirat tartalmi és szellemi arculatát. Új szerkesztési elveket vallott és folyamatosan nyomon követve a legfrissebb szakmai trendeket. A Magyar Állatorvosok Lapja vezetése alatt nemzetközi hírnévre tett szert.
Szakmai kiválósága miatt számos kitüntetést kapott, többek között a Munka Érdemrend bronz és ezüst fokozatát, valamint a Hutÿra Ferenc-emlékérmet, azonban nem csak tudományos eredményei, hanem embersége és segítőkészsége miatt is tisztelték.
Dr. Holló Ferenc 1997-ben hunyt el, de munkássága és öröksége máig meghatározó a magyar állatorvostársadalomban.