A 2022. évi pályázat (nyertesek, zsűritagok, díjak)

Az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központja és az „Állatvédelem gyerekeknek” FB oldal szerkesztőbizottsága 2022-ben második alkalommal hirdette meg az állatvédelmi oktatási tevékenységet középpontba helyező pályázatot. A 2021-es nagy sikerre való tekintettel 2022-ben is díjazzák a legjobb állatvédő oktatási intézményeket: immár nem csak az „Év Állatvédő Óvodája”, hanem az „Év Állatvédő Általános Iskolája” címre is lehet pályázni, valamint az „Állatbarát Óvoda” és „Állatbarát Általános Iskola” címek is elnyerhetők. Az április 18-i határidőig összesen 171 egyéni pályázat érkezett (51 általános iskola, 120 óvoda), ami a 2021-es szám több mint kétszerese.

A pályázatra olyan óvodák és általános iskolák jelentkezését várták, amelyek kiemelkedően sokat tesznek az állatvédelemért, és törekednek arra, hogy beépítsék a felelős állattartást a nevelésbe, változatos és kreatív programok segítségével. A pályázatra minden magyarországi és határon túli magyar intézmény jelentkezhetett. (A részletes pályázati feltételek a https://allatvedelemgyerekeknek.hu/projektek/ linkre kattintva érhetőek el.)

Az ünnepélyes díjátadóra 2022. nyár elején kerül sor az Állatorvostudományi Egyetemen. A díjakat ezúttal is Prof. Dr. Sótonyi Péter rektor adja át az óvodák és iskolák képviselőinek. Az állatvédelemmel kapcsolatos díjak átadása mellett, az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központja – hasonlóan a tavalyi példához – idén is tart egy online állatvédelmi képzést valamennyi állatbarát oktatási intézmény számára, az összegyűjtött jó gyakorlatokra alapozva.

„Év Állatvédő Óvodája 2022” pályázat nyertesei:

Eredményhirdetés 2022 nyarán

„Év Állatvédő Általános Iskolája 2022” pályázat nyertesei:

Eredményhirdetés 2022 nyarán

Az „Év Állatvédő Óvodája 2022” és „Év Állatvédő Általános Iskolája 2022” pályázat szakmai zsűrijének tagjai (ABC sorrendben):

· Ádám Andrea, EMMI, Köznevelésért Felelős Helyettes Államtitkárság, Köznevelési Intézményirányítási és Finanszírozási Főosztály, köznevelési finanszírozási referens;

· Gyurcsó Gyuláné, Újbuda GAMESZ Újbudai Pedagógiai Iroda, Tagintézmény vezetője, Comenius-díjas óvoda- és iskolapedagógus;

· Kenyeres Erika, a Mancs a szívre ifjúsági centrum alapítvány kurátora;

· Koska Hedvig, az Állatvédelem gyerekeknek főszerkesztője, Ovádi Péter állatvédelemért felelős miniszteri biztos szakmai tanácsadója;

· Lizanecz Edina, EMMI, Köznevelésért Felelős Helyettes Államtitkárság, Köznevelési Stratégiai Főosztály, kisgyermekkori-óvodai referens;

· Dr. Tóth Szabina, az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ tanszéki állatorvosa, egzotikus szakállatorvos, vadállatmentő;

· Dr. Vetter Szilvia PhD., az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központ vezetője, állatvédelmi jogász, oktató, mesekönyvíró;

Az „Év Állatvédő Óvodája 2022” és „Év Állatvédő Általános Iskolája 2022” pályázat díjai:

Oklevelek, tárgyi ajándékok és élménymeglepetések. Részletek hamarosan.

További információ: https://allatvedelemgyerekeknek.hu/projektek/