Oktatás Kurzusok Viselkedészavarok és kezelésük II.

Viselkedészavarok és kezelésük II.

Nyelv
magyar
Jelleg
fakultatív B
Értékelés
vizsga (kollokvium)
Év a tantervben
Szemeszter a tantervben
Kredit
Előadás óraszám / félév
Kik vehetik fel a tárgyat?
  • Állatorvos magyar

A tantárgy 2 félévre tervezve (I,II.) megismerteti a hallgatókat a kutya és a macska normál viselkedésével és a leggyakoribb viselkedési problémákkal. Az etológiai alapoktól kiindulva, a társként tartott állatok „elfogadott” viselkedésén keresztül jut el a már viselkedési zavarnak tekinthető problémák ismertetéséhez. A tantárgy első féléve kifejezetten a normál viselkedéssel, a viselkedési problémák diagnosztikájával és a lehetséges kezelési módok ismertetésével foglalkozik. Hangsúlyt kap a viselkedési zavarok kialakulásának megelőzését célzó ismeretek átadása.

Előadások tematikája

Viselkedészavarok és kezelésük 2.

2020./2021. tanév I. (őszi) félév

Időpont Téma Előadó óraszám
1 10.26. Félelmek és szorongások, fóbiák I. Dr. Sátori Ágnes 3
2 11.02. Félelmek, szorongások, fóbiák 2. Dr. Sátori Ágnes 3
3 11.09. Agresszió problémák Dr. Sátori Ágnes 4
4 11.16. Kötődési zavarok, OCD-k Dr. Sátori Ágnes 3
5 11.23. Eliminációs zavarok, életkorhoz köthető zavarok Dr. Sátori Ágnes 3
6. 11.30. Másodlagos viselkedészavarok – betegségekhez köthető problémák Dr. Sátori Ágnes 4

Előadások ideje: hétfő, 17:00

Előadások helye: Zlamál Vilmos előadó

Számonkérés: írásbeli vizsga

Tantárgyfelelős: Dr. Sátori Ágnes Ph.D.

Budapest, 2020. szeptember 1.                                                                               Dr. Sátor Ágnes Ph.D.

s.k.

Követelmények: A fakultáció összes előadásán a részvétel kötelező, hiányzás csak igazolt esetben fogadható el. A vizsga anyagát az órákon elhangzottak adják, a vizsga írásbeli vizsga, tesztsor, plusz egy kifejtendő kérdés

Tantárgy rövid leírása: A tantárgy 2 félévre tervezve (I,II.) megismerteti a hallgatókat a kutya és a macska normál viselkedésével és a leggyakoribb viselkedési problémákkal. Az etológiai alapoktól kiindulva, a társként tartott állatok „elfogadott” viselkedésén keresztül jut el a már viselkedési zavarnak tekinthető problémák ismertetéséhez. A tantárgy első féléve kifejezetten a normál viselkedéssel, a viselkedési problémák diagnosztikájával és a lehetséges kezelési módok ismertetésével foglalkozik. Hangsúlyt kap a viselkedési zavarok kialakulásának megelőzését célzó ismeretek átadása, illetve az állatorvosi praxis dolgozóinak involváltsága is.

Tantárgyi követelmények: írásbeli vizsga