2017. március 25-én, szombaton a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében vehette át Dr. Sótonyi Péter rektor a Magyar Örökség-díjat, mellyel a 230 éves magyar állatorvosképzést jutalmazták.
A Magyar Örökség és Európa Egyesület elsődleges feladata a magyar értékek felmutatása a jelen számára és megőrzése az utókornak. A Magyar Örökség-díjra állampolgári jogon mindenkinek módjában áll javasolni az általa érdemesnek tartott személyt, együttest, intézményt, teljesítményt. A Magyar Örökség-díj Bírálóbizottsága kizárólag az így beérkezett javaslatokból választja ki a díjazandókat. A bizottság évente négy alkalommal, esetenként hét-hét díjat oszt ki.
A hétvégi ceremónián a 230 éves állatorvosképzés mellett díjat kapott még:
- a komáromi Selye János Gimnázium magyar nyelvű oktató-nevelő munkásság
- a 115 éves szolnoki művésztelep
- Szöllősi Antal Északi Magyar Archívuma
- Juhász Zoltán népzenekutatói és előadóművészi munkássága
- az Országos Széchenyi könyvtár restauráló laboratóriumának pergamen-kódex restauráló eljárása
- Sajdik Ferenc rajzművészete
Az oklevél pontos szövege:
"A Magyarországért Alapítvány kurátorai úgy határoztak, jeles bizottságot kérnek fel arra a célra, hogy együttmunkálkodva a Magyar Szellem Láthatatlan Múzeumát létrehozzák.
A Magyar Örökség és Európa Egyesület által ezen szándék szellemében megerősített bizottság 2017. március 25-én a Magyar Tudományos akadémia Dísztermében kinyilvánítja, hogy az arra méltó
230 éves magyar állatorvosképzés
Magyar Örökség,
amiről ezen oklevél bizonyságot tesz.
A magyar állatorvosképzés nevét az Aranykönyv őrzi.
Hámori József
elnök
Magyar Örökség-díj bírálóbizottság"