A két állatvédelmi országos ernyőszervezet, a Magyar Állatvédők Országos Szervezete (MÁOSZ) és a Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség (MÁTSZ) március 17-én tartotta II. Országos Állatvédelmi- és Állatjóléti Konferenciáját, amelynek a 230 éves Állatorvostudományi Egyetem adott otthont.
"Egy hajóban evezünk, hiszen aki az állatvédelem területén bármilyen jelentős, vagy jelentéktelennek látszó, de hasznos és az állatok jóléte érdekében eredményes, értékes feladatot végez, közösséget vállal a vele azonosan gondolkodó, más állatvédőkkel. Szükséges, hogy ez a mindig formálódó közösség egy olyan közösen deklarált, mindenki által maradéktalanul elfogadott álláspontot képviseljen, mely tovább erősíti összetartozásunkat." (MÁOSZ)
Országos Állatvédelmi- és Állatjóléti Konferencia ezt a közös álláspont meghatározását hivatott elősegíteni a programban szereplő előadásokon, majd az azt követő konzultációkon keresztül.
Nyitóbeszédében, egyetemünk oktatója, Dr. Fodor Kinga kiemelte, hogy „2018 mérföldkő az egyetemünkön történő állatvédelmi oktatásban, hiszen az állatvédelmet, mint tanagyagot, hosszú évek előkészítő munkája eredményeként fő, azaz kötelező tartárggyá emelte az egyetem szenátusa. Ráadásul nemcsak a magyar, hanem a német és az angol nyelvű állatorvosképzésben részt vevő diákok is úgy fognak kikerülni a Magyar Állatorvostudományi Egyetemről, hogy a témán belül többek között tisztában lesznek az állatvédelemmel kapcsolatos legfontosabb jogszabályokkal, az állati jóllét megítélésének módszereivel, továbbá képesek lesznek az állatbántalmazás időben történő felismerésére, az állati fájdalom mértékének megítélésére, megbecslésére, ezáltal annak megelőzésére, megfékezésére egyaránt.”
A rendezvény összehozta azokat az embereket, akik egy hajóban eveznek, és egy cél érdekében küzdenek – jelen esetben ez a cél az állatok jóléte, és a kulturált állattartás megteremtése hazánkban.
„Valóban egy hajóban evezünk – de a cél eléréséhez mindenkinek tudnia kell a helyes irányt. A mai napon, az Állatorvostudományi Egyetem képviseli ezt a hajót, amelyben beülve próbáljunk meg kijelölni a helyes haladási irányt.” – zárta gondolatait Dr. Fodor Kinga.