Az Állatorvostudományi Egyetem diákjai az állatjóléti oktatás gyakorlati képzésének keretében ellátogattak a Richter Cirkusz ideiglenes telepére, ahol bemutatták nekik hogyan képezik és gondozzák az egzotikus állatokat.
Ezen az egyedülálló gyakorlaton, a Richter Cirkusszal együttműködve, közösen népszerűsíthettük a felelős állattartást és az állatjólét fontosságát a diákjaink körében. A cirkuszban végig követhettük az állatok mindennapi edzését és felkészülését az esti produkciókra, illetve a trénerek bemutatták, azt is, hogy hogyan bánnak az állatokkal, akiket jutalmazással és nem bántalmazással vesznek rá az az együttműködésre.
A cirkusz munkatársai nagy hangsúlyt fektetnek a trénerek és az állatok közötti harmóniára, hiszen ez „egy olyan cirkusz, ahol az állatok is jól érzik magukat”. – hangsúlyozta Ifj. Richter József, igazgató. Együtt élnek az állatokkal, akik szinte már családtagok, és hatalmas az összhang közöttük, hiszen ha a bánásmód nem volna az adott fajnak megfelelő és a kapcsolat a félelmen alapulna, akkor az állat sem lenne közreműködő.
A diákok is kipróbálhatták magukat: elefántlábat ápoltak, zsiráfokat etettek és megnézhették, hogyan történik az állatok mindennapi gondozása.
Dr. Fodor Kinga egyetemi docens, állatvédelmi tantárgyfelelős elmondta, hogy az állatvédelmi oktatás keretében, több mint száz diák testközelből is megtapasztalhatta az egzotikus állatok eltérő tartásával járó teendőket. „Mivel diákjaink a világ minden tájára mennek, és az egyetemünkre a világ minden tájáról érkeznek hallgatók, fontos a hasonló területen szerzett tapasztalati tudás, amelyet nem lehet tankönyvből megszerezni. Ezért is örülünk, hogy együttműködhettünk a Richter Cirkusszal, akik készséggel beengedtek minket a kulisszák mögé.” – tette hozzá Dr. Fodor Kinga.
„Elképesztő élmény volt, hogy ilyen közelről láthattam a tevéket és zebrákat, illetve megsimogathattam őket. Egy állatkertben soha nem kerülhetek ilyen közel hozzájuk. Nagyon tetszett, hogy milyen szoros az együttműködés az állat és a trénerek között. Nagy élmény volt, hogy reszelhettem az elefánt talpát és kitisztíthattam a szemét.” – mesélte Sebők Flóra, első éves állatorvostan hallgató.
Köszönjük a Richter Cirkusznak a lehetőséget és az Állatvédelmi Osztálynak a szervezést.