Az Állatorvostudományi Egyetem az Óbudai Egyetemmel közösen izgalmas szellemi versenyre invitálja hallgatóit. A VetaThon elnevezésű hackathonra jelentkezőktől a világ aktuális és valódi problémáira várunk kreatív és legalább elvben megvalósítható megoldásokat. A megmérettetés témaköre: „Az állatok és a pandémia”.
Mi ez?
Meghívunk egy izgalmas szellemi versenyre, ahol a világ aktuális és valódi problémáira kell kreatív és legalább elvben megvalósítható megoldásokat kitalálni.
A verseny formáját tekintve egy Hackathon lesz. Ha esetleg nem hallottál volna erről, ez egy olyan maratoni (például 24 órás) verseny, ahol 4-6 fős csapatokban kell egy probléma megoldására javaslatot tenni és a rendelkezésre álló eszközökkel a megoldást valamilyen szinten demonstrálni is.
A versenyen olyan csapatok indulhatnak, amelyekben legalább az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) és az Óbudai Egyetem (ÓE) 2-2 hallgatója vesz részt. Természetesen külföldi hallgatók is csatlakozhatnak! Az ÁTE-s résztvevők között legalább egy magasabb évfolyamos (2. fölötti) hallgatót is várunk. Csapatonként maximum 1 fő jöhet más egyetemről is (ő is beleszámít a legfeljebb 6 főbe).
Mire jó neked egy hackathon?
A hackathonon tesztelheted a kreativitásod, fejlesztheted a csapatmunkára való készségedet, szélesítheted a látókörödet, és az eredményekre alapozva akár startup vállalkozást is beindíthatsz. Nem mellesleg megismerheted egy másik egyetem hallgatóit, továbbá ipari szakembereket, szélesítheted kapcsolatrendszeredet, építheted későbbi karrieredet.
A versenyen olyan csapatok indulhatnak, amelyekben legalább az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) és az Óbudai Egyetem (ÓE) 2-2 hallgatója vesz részt.
Mi a verseny témája?
A hackathon alcíme: „Az állatok és a pandémia”. Minden olyan megoldást várunk, ami egyszerre kapcsolódik a pandémia okozta egészségügyi, gazdasági és társadalmi problémák enyhítéséhez és a társállattartáshoz, üzemi állattenyésztéshez, valamint az élelmiszeriparhoz. Célunk, hogy az állategészségügyi és a mérnöki tudományterületek ötvözésével valós problémákra új megközelítésű – akár a pandémiás helyzeten is túlmutató – megoldásokat kapjunk, amelyeknek konkrét hasznosítása is elképzelhető. A megoldásoknak használniuk kell az állatorvosi és a mérnöki tudást, az utóbbiak esetén kiemelten a mesterséges intelligencia eszközeit, a nagymennyiségű adatok elemzését és/vagy a szenzorok alkalmazását.
Hogyan zajlik a verseny?
A rendezvény lebonyolítását online módon tervezzük, a járványügyi helyzettől függően, esetleg a hibrid változat (maximum 6 ember egy helyszínen) is szóba jöhet. A szervezők gondoskodni fognak a megfelelő mennyiségű pizza és üdítő ellátmányról.
A csapatok önállóan dolgoznak, de végig kérhetnek segítséget a két szakterületet és az üzleti tapasztalatokat is képviselő, tapasztalt szakemberektől, a mentoroktól.
A verseny végén egy angol nyelvű prezentációt kell tartani a kidolgozott megoldásról az összes résztvevő számára. A hackathon végeredményéről transzparens értékelési rendszer alkalmazása mellett egy jelentős szakmai tapasztalattal rendelkező zsűri – a mentorok szavazatának figyelembevételével – dönt. A zsűrit a két egyetem és a szponzorok képviselői alkotják.
Lesznek díjak is?
A verseny első három helyezettje értékes tárgyi díjakban részesül, fejenként kb. 300-200-100 ezer Ft értékben.
Hogyan lehet jelentkezni?
A február 26-27-re tervezett versenyre januárban megnyílik egy internetes jelentkezési oldal, ahol egyénileg vagy akár – a fentiekben megfogalmazott feltételek betartásával – akár kész csapatokkal is lehet jelentkezni. Erről további értesítést küldünk.
Várjuk a jelentkezéseket és kezdődhet a csapatszervezés!
Regisztráció: https://www.vetathon.tech/