Alapértelmezett nézet
Kapcsolat Bejelentkezés
Hírek Gyógyító kirándulás

Gyógyító kirándulás

A kirándulást, környezetváltoztatást, legyen szó munkában megfáradt testről vagy lélekről, az orvosok is gyógyító céllal ajánlják szerte a világon. Az Állatorvostudományi Egyetem dolgozóinak hagyományos kirándulását ebben az évben, május 11-én Horváthné Csapó Tímea tanulmányi osztályvezető és Dr. Lehel József egyetemi docens ráadásul olyan tájakra vezette, amelyek sokféle gyógyerővel rendelkeznek.

Hosszú, félezer kilométeres utunk állomásai Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyék településeit érintették. Haladtunk a Tisza mindkét partján; már távolról felfedeztük a Tokaji-hegységet, amibe szinte beleütközik és délebbre fordul az Alföld legszeretettebb folyója.

Első állomásunk Tiszadob volt. Kastélyát egy európai nagyhatalom, az Osztrák-Magyar Monarchia egykori külügyminisztere, gróf Andrássy Gyula kezdte építtetni. Ezt a csodálatosan helyreállított műemlék épületet a méltán világhíres Loire menti kastélyok legtávolabbi példányának nevezhetjük. A hasonlóságnak az a magyarázata, hogy Andrássy hosszabb ideig élt Franciaországban. A tiszadobi rezidencia azonban a vajdahunyadi vár és más erdélyi építészeti remekek motívumait is felmutatja. A kastélykert bukszus-labirintusában felfrissült a gondolkodásunk, az útvesztő játékos kedvünket is meghozta.

Tokajnál áthaladva a Tiszán, Tarcalon az Áldó Krisztus-szoborhoz zarándokoltunk. A tetemes szintkülönbség legyőzésért a tiszaújvárosi hőerőmű kéményéig terjedő panoráma látványa és a dombtetőt borító levendulamező illata „kárpótolt”, pontosabban fogalmazva, ezek adódtak hozzá a legnagyobb magyarországi Krisztus-szobor kisugárzásából fakadó érzésekhez.

A legédesebb percek Szerencsen vártak ránk. Dr. Takács István, a Szerencsi Bonbon Kft. alapítója és ügyvezető igazgatója nemcsak a városnak, hanem az országnak is megmentette a százéves üzemet, amely bekapcsolódott a zempléni turisztikai életbe is. A csokoládé gyógyító hatása talán még nem is eléggé közismert. Csökkenti a vérnyomást, javítja a szellemi állapotot – és finom is. Örömmel hallottuk, a családi vállalkozás egyik tagja állatorvostan-hallgatónk.

A gyógyító kirándulás utolsó patikájába Tállyára kellett utaznunk. Hollókői Mihály Családi Pincészetében a jóízűen elfogyasztott késői ebédet követően az étteremben és a pincében 3-3 féle bort kóstoltatott Kurucz Gergő, aki amellett, hogy a szőlész-borász család ötödik generációjához tartozik, szintén egyetemünk hallgatója. Örvendetes, hogy hazánk e távoli tájáról milyen nagy számban vonz hallgatókat egyetemünk. A világhíres borvidék palackokba zárt nedűi jelentősen gazdagították utastársaink otthoni készletét. Hollókői Mihály és családja életére és munkájára 2002-ben II. János Pál pápa adott apostoli áldást.

Ez volt a rövid története annak, hogy miért érkezhettünk este egészségesebben Budapestre, mint amikor reggel elindultunk!

 

További beszámoló ide kattintva