Napjainkban a tudományos előrehaladás számos területen soha nem látott sebességben zajlik. Nincs ez másképp az állatorvosi eredmények tekintetében sem, amelyhez a globális tudományos közösség részeként az Állatorvostudományi Egyetem kutatói is hozzá járulnak. A világ minden táján születő és egymásra épülő új eredmények azonban nem csak elméleti, de gyakorlati síkon is hatást gyakorolnak a szakmára, mely így egy dinamikusan növekvő hálózatként szolgálja állat és ember jóllétét egyaránt.
Ezzel a rendkívül gyors fejlődési ütemmel nem csak szükségszerű, de szinte kötelező lépést tartani a már gyakorló, tapasztalattal rendelkező kollégáknak is, ami állandó kihívást jelent számukra. Az Állatorvostudományi Egyetem rendszeres szakirányú továbbképzésekkel, szakmai programokkal, konferenciákkal segít abban, hogy a szakemberek mindig naprakész tudással rendelkezzenek és lépést tartsanak a legújabb technikákkal.
A szakirányú továbbképzések között számos egyéb terület mellett akad baromfi-, ló-, kisállatgyógyászat fókuszú, de a vad- és egzotikus állatok gyógyászata és állatorvos-menedzser képzés is szerepel. Ezek a több féléves, másoddiplomát adó kurzusok mélyreható ismereteket biztosítanak a résztvevők számára a legújabb módszerekről és kutatási eredményekről, lehetővé téve számukra, hogy megismerkedjenek a legfrissebb szakmai álláspontokkal és specializálódjanak egy-egy szakterületen. Az Egyetem nem titkolt célja, hogy lehetőséget biztosítson a szakmai hálózatépítésre is, amely hozzájárulhat a résztvevők előre lepéséhez a karrierjükben, ugyanakkor szakmai platformot is biztosítanak az azonos érdeklődésű állatorvosok számára tapasztalataik megvitatására.
Bár az Állatorvostudományi Egyetem elsődleges küldetése már közel 240 éve az állatorvos képzés, oktatási portfoliója ez idő alatt szépen gyarapodott. Az osztatlan angol nyelvű kutató zoológus és a mesterképzésként végezhető biológus képzés és a szakirányú továbbképzések mellett számos állatorvoslást és az állatjóllétet támogató, érettségihez kötött felnőttképzési programot is kínál, amelyek között megtalálható az állatorvos asszisztens, a lovastanár (hippológus), vagy a patkolókovács képzés is. Az Egyetem gondozásában induló felnőttképzések kiemelt előnye, hogy az oktatásban résztvevő szakemberek döntő hányada egyaránt oktató állatorvos szakon, így pontosan tudják hogyan működhetnek együtt jól a végzett szakemberek. Az állatorvos asszisztens képzés során például a résztvevők az Egyetem saját oktatóklinikáin a hallgatókkal együtt sajátíthatják el az állatorvosi rendelők mindennapi működéséhez szükséges alapvető ismereteket, beleértve a betegellátást, a diagnosztikai eljárásokat és az adminisztratív feladatokat és már a gyakorlat során megtanulják a hatékony együttműködéshez szükséges készségeket mindazonáltal széleskörű szakmai kihívásokkal gazdagodva versenyképesebbé válhatnak a munkaerőpiacon. A specializált tudás megszerzése nemcsak a hallgató, de a páciensek számára is előnyt jelent, hiszen a naprakész tudás elengedhetetlen a magas színvonalú betegellátás biztosításához.
Érdemes tehát átböngészni az aktuális képzési kínálatot ráadásul a képzésekre való jelentkezés folyamata egyszerű és átlátható. Az érdeklődők az egyetem honlapján, a továbbképzési aloldalon található online jelentkezési felületen keresztül tudnak regisztrálni. A jelentkezési határidőket és a szükséges dokumentumokat szintén a weboldalon találják meg. Fontos, hogy a jelentkezők időben benyújtsák a szükséges papírokat, hogy biztosíthassák helyüket a kiválasztott képzésen.
További kérdés esetén kollégáink állnak szíves rendelkezésükre!