Az Állatorvostudományi Egyetem folyamatosan törekszik arra, hogy hallgatói számára a legkorszerűbb oktatási és kutatási környezetet biztosítsa. A modern oktatási élmény megteremtése és a fejlett kutatási célkitűzések támogatása érdekében kiemelt figyelmet fordítunk infrastruktúránk folyamatos fejlesztésére. Az egyetem hisz abban, hogy a hallgatók sikeres felkészítése a jövő állatorvosi kihívásaira a leghatékonyabban korszerű technológiák használatával és a személyes jelenléten alapuló oktatás kombinációjával valósítható meg. Az elmúlt években a távoktatás jelentős szerepet kapott számos területen, azonban az állatorvosi szakma sajátosságai miatt elengedhetetlen a jelenléti oktatás, hiszen a gyakorlati készségek elsajátítása személyes tapasztalatra épül. Az egyetem ezért elkötelezett amellett, hogy modern eszközei ellenére is a jelenléti oktatást helyezi előtérbe.
A legutóbbi infrastrukturális beruházásunk az audiovizuális rendszerek átfogó megújítására irányult, célja pedig, hogy mind az oktatók, mind a hallgatók számára megkönnyítse a tananyagok elsajátítását és az eredményes tudományos munkát. Az új rendszer a legmodernebb audio-, video- és streaming-eszközöket tartalmazza. A tervezés során nagy hangsúlyt fektettünk a felhasználóbarát megoldásokra, hogy a jövőtálló technológiák a következő generációk számára is biztosítsák a kiváló oktatási környezetet. Az okostantermek kialakítása 2025 márciusáig több mint 1800 új eszköz beszerzését és telepítését jelenti az egyetem több helyszínén, beleértve az István utcai, a Rottenbiller utcai és az üllői telephelyeket is.
Az egyetem elkötelezettsége a XXI. századi technológiák iránt jól mutatkozik három kiemelkedő tanterem példáján keresztül. Mind a Zimmerman, illetve a Kotlán teremben és patológia gyakorlóteremben lehetővé teszi az új audiovizuális rendszer, hogy előadók és hallgatók egyaránt zökkenőmentesen használhassák a streaming technológiákat és az interaktív eszközöket. A modern vezérlőrendszer egyszerű és átlátható működést biztosít, miközben a diákok részt vehetnek a közös munkában. A Smart Podium érintőképernyős megoldása lehetőséget nyújt arra, hogy a hallgatók ne csak passzívan figyeljék az órákat, hanem aktívan részt vegyenek az anyag feldolgozásában, hiszen a tananyag a későbbiekben egy kattintással letölthető lesz eszközeikre. Az előadó egyik „érzékszerve” az AI vezérelt 4K felbontású PTZ kamera, mely, ha szükséges követi az előadót. A szintén 4K felbontású, Epson lézer projektor és az akár 5 méter széles vetített kép messze felülmúlja a korábban alkalmazott képi megjelenítést.
Korábban a Zimmerman teremben egy egyedülálló, 3D-s vetítőrendszer került beüzemelésre, amely jelentősen megkönnyíti az anatómia oktatását. A 3D technológia révén a diákok sokkal mélyebben érthetik meg az összetett anatómiai struktúrákat, hiszen a vetítőrendszer a koponya finom részleteit is élethűen megjeleníti. A rugalmasságot növeli, hogy a rendszer 2D-ben is használható, így minden hallgató számára biztosítva a kényelmes tanulási élményt.
A modernizációval egyetemünk nemcsak az oktatás színvonalát emeli, hanem a jövő állatorvosait is arra készíti fel, hogy a legjobb technológiai támogatás mellett, de személyes jelenlétükre alapozva váljanak kiváló szakemberekké.
A beruházás a „Gyakorlatorientált felsőfokú képzések fejlesztése az Állatorvostudományi Egyetemen” című RRF-2.1.2-21-2022-00008 kódszámú projekt keretében valósult meg.