Ez a látogatás nemcsak az egyéni kutatómunkát támogatta, hanem hozzájárult az Állatorvostudományi Egyetem és a Purdue Egyetem közötti intézményi együttműködés elmélyítéséhez is. Bízunk benne, hogy a közös kutatás és tapasztalatcsere révén hosszú távon tovább fog erősödni a két intézmény kapcsolata.
Az Állatorvostudományi Egyetem Élelmiszerlánc-tudományi Intézetének munkatársa, Dr. Farkas Máté a Pannónia Ösztöndíj Program támogatását élvezve két hónapot tölthetett el az Egyesült Államokban vendégkutatóként. A Purdue Egyetem (West Lafayette, Indiana, USA) adott otthont ennek az inspiráló szakmai időszaknak, amely Máté elmondása szerint már az első napoktól kezdve intenzív és értékes tapasztalatokat kínált.
Beszámolt arról is, hogy az érkezése utáni harmadik napon lehetősége nyílt bemutatni PhD kutatásának egy részét a Purdue Egyetem Erdészeti és Természeti Erőforrások Tanszékének (Department of Forestry and Natural Resources) szervezésében tartott szemináriumon. Előadásában a dróntechnológia állattenyésztésben, állategészségügyben és élelmiszerbiztonságban való alkalmazási lehetőségeiről, valamint az eddigi tudományos eredményeiről számolt be. Több mint 35 érdeklődő vett részt az eseményen, ami kiváló lehetőséget teremtett szakmai párbeszédre és kapcsolatépítésre.
,,Ezúton is szeretném megköszönni az Állatorvostudományi Egyetem és a Pannónia Ösztöndíj Program támogatását, valamint témavezetőimnek, Dr. Süth Miklósnak és Dr. Jóźwiak Ákos Bernardnak, illetve amerikai mentoromnak, Dr. Patrick A. Zollnernek a lehetőséget, támogatást és szakmai iránymutatást.” – mondta Farkas Máté.
Az előadás megtekinthető ide kattintva