magyar
kötelező
vizsga (kollokvium)
2
2
5
42
28
állatorvos (magyar)
Állattenyésztési, Takarmányozástani és Laborállat-tudományi Tanszék
Dokumentumtár
- Állatorvos magyar
A kurzus leírása
Tanulmányi előfeltétel: Állatorvosi genetika tantárgyból sikeres vizsga
Tananyag: a háziállatok tenyésztése keretében a legfontosabb emlős háziállatok, így a ló, a szarvasmarha, a juh, a kecske, a sertés, a kutya és a macska, továbbá a tyúk, a pulyka, a vízi- és más baromfifajok speciális értékmérő tulajdonságaival, tenyészértékével, fajtáival, tenyésztési és állattartási rendszereivel és technológiáival foglalkozunk.
Tantárgyfelelős: Dr. Gáspárdy András, PhD, habil.
Előadók:
G.A.: Doc. Dr. habil. Gáspárdy András, PhD
M.Á.: Dr. Maróti-Agóts Ákos, DVM, PhD
Z.P.: Dr. Zenke Petra PhD
S.J.: Emeritus Prof. Seregi János
S.A.: Dr. Stájer Attila alezredes
Előadások: 2 + 1 óra/hét
Gyakorlatok: 2 óra/csoport/hét
- 2021 – Állattenyésztés tematika
Értékelés leírása
Nyári állattenyésztési gyakorlatról beszámoló és napló készítendő és nyújtandó be a tanszéken. A gyakorlati napló időben történő benyújtása a záróvizsga előfeltétele (felelős oktató: Dr. Gáspárdy András, egyetemi docens).
A szóbeli záróvizsga a teljes féléves elméleti és gyakorlati tananyagból áll. A gyakorlati vizsgán főleg fajtatanból (gyakorlati belépő!) és négy kérdéscsoportból összeállított elméleti ismeretekről kell számot adni. A kötelező nyári állattenyésztési gyakorlatról készített beszámoló értékelése a szóbeli vizsgán beszámít (Felelős oktató: Dr. Gáspárdy András, egyetemi docens)
Vizsgainformáció
Vizsga és pótvizsga napok NEPTUN rendszerben!
Kezdés 8:00 a GÁT rendszerrel. 54 kérdés fél óra alatt, minimum 60%, alatta sikertelen az egész vizsga, ha eléri mehet elméleti részre. Ha 80% vagy jobb nem kell ismételni ha sikertelen az elméleten.
Elméleti vizsgán 4 kérdést kap melyeket 4 db 20 oldalú dobókockával sorsol magának. Ha olyan tételt dob, ami már aznap volt, meg kell ismételni azzal a kockával a dobást. Felkészülésre minimum 20 percet kap.