Hírek Intézkedési terv a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről a 2021/2022 tanévben

Állatorvostudományi Egyetem

Intézkedési terv

A 2021/2022. tanévben az egyetem telephelyein a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről

Az intézkedési terv célja a 2021. február 8-tól hatályos, 27/2021. (I.29.) Korm. rendeletben kihirdetett veszélyhelyzetre tekintettel, az Állatorvostudományi Egyetem munkatársainak, hallgatóinak védelme és az oktatás folyamatosságának biztosítás érdekében, lefektesse a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb megszervezését, a vírus Egyetemünkön történő megjelenésének kizárása érdekében.

A koronavírus-járvány elleni védekezés alapvető szabályait a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kormányrendelet) tartalmazza.

Az eddigi sikeres járvány elleni védekezés eredményeként – a járványhelyzet alakulására tekintettel, jelenlegi ismereteink szerint – az Egyetem vezetésének célja, hogy a 2021/2022. tanévben az oktatást ismét normál munkarendben, jelenléti oktatás keretében kezdhessük meg az Egyetemen.

Az intézkedési terv részleteiért kattintson ide.