Default view

Gyakorlatorientált felsőfokú képzések fejlesztése

az Állatorvostudományi Egyetemen

Gyakorlatorientált felsőfokú képzések fejlesztése

A projekt adatai:

Projekt azonosító száma: RRF-2.1.2-21-2022-00008

Projekt címe: „Gyakorlatorientált felsőfokú képzések fejlesztése az Állatorvostudományi Egyetemen”

Kedvezményezett: Állatorvostudományi Egyetem

A projekt összköltsége: 2 340 000 000 Ft.

Támogatás intenzitása: 100%

A projekt megvalósításának kezdete: 2022.07.01.

A projekt fizikai befejezésének határideje: 2025.10.31.

A projekt rövid, szöveges ismertetése:

A projekt átfogó célja, hogy a gyakorlati képzést támogató digitális infrastrukturális környezet és a hozzá kapcsolódó digitális oktatást támogató rendszerfejlesztések kialakításra kerüljenek, illetve a hallgatók és oktatók, illetve nem oktatói munkakörben dolgozók digitális készségei fejlődjenek.

Tervezett tevekénységek:

Digitális infrastruktúra eszköz- és laborfejlesztés: Gyakorlati oktatást/képzést közvetlenül segítő̋ digitális infrastruktúra fejlesztése, digitális eszközök beszerzése és telepítése keretében az Egyetem 3 telephelyén, Budapesten és Üllőn, a távolléti oktatást támogató́ oktatási környezet kerül kialakításra, digitális eszköz és laborfejlesztéssel: összesen 42 terem korszerű̋, komplett rendszerbe integrált digitális eszközökkel való́ felszerelésével, támogató́ rendszerfejlesztésekkel, a távolléti oktatásra alkalmas digitális eszközök beszerzésével. Kialakításra kerül egy médialabor, ill. a gyakorlati oktatást is támogató́ demonstrációs eszközpark, valamint megvalósulnak labormodernizálást és digitális kompetenciafejlesztést szolgáló́ eszközbeszerzések.

Digitális készségfejlesztés: A hallgatók és dolgozók digitális készségfejlesztése keretében a digitális készségeket fejlesztő̋ tárgyak esetében oktatási-módszertani megújítást végzünk. Az egyetemi oktatók számára a távolléti (digitális) és gyakorlati oktatást támogatandó́ digitális pedagógiai és készségfejlesztő képzéseket (Neptun és Moodle), valamint IKT képzéseket tervezünk. A projektben az egyetem graduális és posztgraduális képzésében résztvevő̋ hallgatói számára ösztönözzük a digitális tanulási stratégiák elsajátítását digitális készségfejlesztő képzések keretében.

Támogató́ és tartalmi rendszerfejlesztések A már meglévő oktatási/képzési rendszerek fejlesztése során a Neptun új funkcióval bővül, ill. a betegnyilvántartó rendszer fejlesztésével a klinikai betegellátás adatai és tapasztalatai hasznosításra kerülnek az oktatásban, így gyakorlatorientáltabbá válik. Továbbá́ plágium szoftver kerül beszerzésre. Mindezek együtt megteremtik a minőségi oktatáshoz való́ hozzáférést mindenki számára.

A projekt keretében mindösszesen 3000 db távolléti oktatásra alkalmas eszköz kerül beszerzésre és 1640 fő digitális készségfejlesztése valósul meg.

A projekt 2022.07.01.-2025.10.31. közötti időtartamban kerül megvalósításra.