Alapértelmezett nézet
Kapcsolat Bejelentkezés
Az egyetem Szervezeti egységek Állatvédelmi Központ “One health” fókuszú Kutyatartó Mesterkurzus

“One health” fókuszú Kutyatartó Mesterkurzus

Kutyatartó Mesterkurzus indulaz Állatorvostudományi Egyetemen 2023. októberében 

Az egyhetes kurzus előadói az ország legismertebb “kutyás” szakemberei közül kerülnek ki, a gyakorlati képzés helyszíne a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ lesz 

Az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző és Módszertani Központjának szakmai koordinációjával szervezett kurzus célja a professzionális kutyatartással kapcsolatos legmagasabb szintű tudás átadása. Az egyedülálló, a gyakorlati nap kivételével online is követhető kurzus a Semmelweis Egészségfejlesztési Központ, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ (ROKK) Kutyavezető-képző és Állatfelügyeleti Főosztály, a Magyar Szolgálati Kutyákért Alapítvány és az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) Kutyás Szolgálati és Állatvédelmi Tagozat szakmai támogatásával jön létre.

A képzés oktatói az ország legjobb “kutyás” szakemberei, állatorvosok, etológusok, kutyakiképzők és a tartás szabályait ismertető jogászok közül kerülnek ki, emellett humán orvosoktól sajátíthatják el a résztvevők az esetlegesen bekövetkező harapások kapcsán követendő eljárást. Garancia a szakmai színvonalra az Állatorvostudományi Egyetem és együttműködő partnerei által biztosított egyedülálló tudományos és szakmai háttér.

A kurzus során az állatorvosi és jogi tudásanyag ismertetése után fontosnak érezzük – mintegy palettaszerűen – többféle kutyakiképző módszer bemutatását, ezzel lehetővé téve a résztvevők számára a valós információkon alapuló választást.

A “One Health” („Egy Egészség”) megközelítés alapján a képzés fókusza a jól szocializált kutyák és a jogkövető, hozzáértő gazdik együttműködésén van. A résztvevők megismerkedhetnek a kutyaanatómiával, betegségekkel, viselkedészavarokkal, a megfelelő takarmányozással, elméleti és gyakorlati tudást sajátíthatnak el a kutyatámadás megelőzését, a harapás ellátását, valamint az értesítendő szerveket illetően. Áttekinthetik a kutyakiképzési módszereket és azok pszichológiai hátterét, a kutyatartásra vonatkozó jogi rendelkezéseket, az ember- és állatvédelem összefüggéseit, emellett képesek hatékonyan és asszertíven kommunikálni a kutyatartókkal és a kutyát nem tartókkal egyaránt.

A 2023. október 16-án induló, egy hetes képzés elméleti előadásai az Állatorvostudományi Egyetemen (Budapest, István utca 2.), a gyakorlati előadások a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központban (Dunakeszi, Repülőtéri u. 3.) lesznek.  

A képzés a gyakorlati nap kivételével online is követhető.  

A kurzus egyetemi szakmai felelőse dr. Vetter Szilvia PhD., az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző és Módszertani Központjának vezetője. Vetter Szilvia hangsúlyozta: az új Kutyatartó Mesterkurzus meghirdetése rendkívül fontos az embervédelem és az állatvédelem szempontjából is, mivel a békés egymás mellett élésre, a konfliktusok megelőzésére és kezelésére, és nem utolsósorban az esetlegesen bekövetkezett baj esetére vonatkozóan is számos, gyakorlatias információval látják el a jelentkezőket, emellett pedig összehasonlíthatják a résztvevők a különböző kutyakiképző iskolák filozófiáját és módszereit. 

A kurzus külsős szakmai felelőse Sándor Ferenc Alex kutyatréner.  

Jelentkezési határidő: 2023. szeptember 18. 

További információ és regisztráció az alábbi linkre kattintva! https://univet.hu/hu/2023/08/11/kutyatarto-mesterkurzus-indul/